logo
ایتات
برگزار کنندگان مرحله مقدماتی
  • ۱۳۹۸/۰۲/۰۶

معرفی ایتات

طی جشنواره ایتات؛ ایده‌ها و تجربیات آموزشی و تربیتی از سراسر کشور گردآوری می‌شوند، این جشنواره در دو مرحله مقدماتی و کشوری برگزار خواهد شد.

در مرحله مقدماتی جشنواره ایتات، هر مجموعه آموزشی (مدرسه، دانشگاه، حوزه و …) متولی برگزاری جشنواره در مجموعه خود می‌باشد، در طی این جشنواره معلمان، مربیان و اساتید؛ ایده‌ها و روش‌های نوین تربیتی و آموزشی خود را طی ۵ تا ۱۰ دقیقه ارائه می‌دهند و پس از داوری و انتخاب، سه ایده برتر هر مجموعه به مرحله کشوری این جشنواره معرفی خواهد شد.

در مرحله کشوری ایده‌های ارسال‌شده از مرحله مقدماتی و ایده‌هایی که به صورت مستقیم به جشنواره کشوری ارسال می‌شوند، توسط صاحب‌نظران و فعالان حوزه تعلیم و تربیت داوری خواهد شد. شرکت‌کنندگانی که ایده آن‌ها در مرحله داوری کشوری پذیرفته شود، برای شرکت در دوره آموزش شیوه ارائه دعوت می‌شوند و در نهایت شرکت‌کنندگانی که این دوره را با موفقیت پشت‌ِسرگذارند، امکان ارائه در روز جشنواره را خواهند داشت و از میان آنان نفرات برگزیده نهایی انتخاب شده و جوایز نقدی برای حمایت از اجرایی شدن ایده‌ یا ترویج تجربه ایشان، تعلق خواهد گرفت.

مراحل برگزاری جشنواره مقدماتی

مراحل برگزاری ایتات مقدماتی

شیوه اجرای جشنواره مقدماتی

دستورالعمل‌های اجرایی و شاخص‌های داوری پس از پذیرش مجموعه آموزشی برای برگزاری جشنواره، ارسال خواهند شد.

تبلیغات اولیه در هر مجموعه آموزشی با معرفی جشنواره ایتات و اعلام برنامه زمان‌بندی جشنواره مقدماتی آغاز می‌شود، توصیه می شود مدیر یا معاون آموزش مجموعه آموزشی علاوه بر تبلیغات رسمی، تبلیغ چهره به چهره هم داشته باشند تا معلمان و مربیان مجموعه آموزشی، برای ایده پردازی و شرکت در این جشنواره تشویق و ترغیب شوند.

پس از دریافت ایده‌ها، لازم است روز مناسبی برای برگزاری جشنواره مقدماتی ایتات انتخاب شود. می‌توان در این روز از دانش آموزان، والدین آن‌ها و خانواده معلمان برای شرکت در جشنواره دعوت کرد. تعدادی از ایده‌های برگزیده که در مرحله داوری اولیه؛ امتیازات بالا را کسب کرده اند توسط ایده پردازان ارائه می‌شوند، در این مرحله علاوه بر ویژگی‌های ایده یا تجربه، شیوه ارائه و تبیین موضوع توسط ارائه‌کننده هم در امتیاز نهایی او تأثیرگذار است. در نهایت سه ایده برگزیده به جشنواره کشوری ایتات معرفی می‌گردد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این جشنواره میتوانید دفترچه معرفی جشنواره را از طریق لینک زیر دانلود فرمایید:

دفترچه معرفی مرحله مقدماتی ویژه برگزارکنندگان

اگر علاقمند به برگزاری مرحله مقدماتی جشنواره ایتات، در مجموعه خود هستید، از طریق تکمیل کاربرگ ذیل اقدام فرمایید:

اعلام آمادگی برای برگزاری مرحله مقدماتی